EDUVOL je medzinárodný projekt financovaný v rámci programu Erasmus+, v ktorom strategické partnerstvo uzavrelo 5 organizácií na základe predchádzajúcej spolupráce na iných aktivitách.

Cieľom projektu je:

- rozvinúť kapacity organizácií pracujúcich s mládežou tak, aby efektívnejšie využívali potenciál dobrovoľníctva ako príležitosti na učenie sa

- podporiť rozvoj osobnosti, kľúčových kompetencií a občianskej angažovanosti mladých ľudí cez skúsenosť dobrovoľníckej činnosti založenej na metóde service-learning.

Tieto hlavné ciele chceme dosiahnuť cez vzdelávanie pracovníkov s mládežou o metóde service learning, jej koncepte a možnostiach využitia pri práci s dobrovoľníkmi a zapojenie mladých ľudí do lokálnych projektov realizovaných touto metódou, čo vytvorí príležitosti na ich rozvoj.

Projekt je založený na skúsenostiach a expertíze partnerov v oblasti implementácie dobrovoľníctva a metódy service learning. Táto metóda je v západnej Európe a Amerike adaptovaná a využívaná vo vzdelávaní už niekoľko rokov. Stredná a Východná Európa sa s touto metódou ešte len zoznamuje. Projekt si preto kladie za cieľ vytvoriť a verejnosti poskytnúť tréning v oblasti service learningu, školiace materiály pre trénerov a manuál pre pracovníkov s mládež a mládež ako implementovať projekty v rámci service learningu.

Koordinátorom projektu je Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií.

Partneri projektu:

Chorvátsko: Rijeka, Udruga za razvoj civilnog drustva SMART, www.smart.hr,

Poľsko:  Warsawa, Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu (SCW), www.wolontariat.waw.pl,

Rumunsko: Cluj-Napoca, Asociatia Pro Vobis – Centrul National de Resurse pentru Voluntariat, www.provobis.ro

Maďarsko: Budapešť, Önkéntes Központ Alapítvány, www.onkentes.hu

Trvanie projektu: 01.09.2019 – 31.05.2022

 

Koordinátorka projektu: Alžbeta Brozmanová Gregorová, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Zrealizované aktivity projektu

Druhé projektové stretnutie, 4.-5. marca 2020, Varšava, Poľska - informácie tu

Prvé projektové stretnutie a Tréning trénerov a tréneriek (Training of Trainers), 18.-22.11.2019, Banská Bystrica, Slovensko - informácie tu

 

eduvol logo2 epluseu flag co funded pos rgb left