Job shadowing s poslancom európskeho parlamentuje pokračuje

Vďaka členstvu v Európskom centre dobrovoľníctva mohla ďalšia dobrovoľníčka absolvovať job shadowing s poslancom Európskeho parlamentu vo februári 2024.

Katarína Slováková je dobrovoľníčkou v Baterkárni v Trnave, ktorú prevádzkuje OZ SaUvedom. Táto organizácia, ktorá je naším členom, sa venuje cikrulárnej ekonomike a udržateľnosti, čo korešponduje aj s oblasťou, ktorej sa venuje poslanec európskeho parlamentu Michal Wiezik.

Ako hovorí Katka, "návštevu som si veľmi užila, ďakujem za príležitosť. Mala som možnosť nahliadnuť do dvoch výborov, ktorých je pár europoslanec Wiezik súčasťou - výbor pre petície a výbor pre životné prostredie. Práca výboru pre petície bola pre mňa novinkou, nevedela som, že občania/nky EÚ majú možno takýmto priamym spôsobom zdieľať svoje podnety s Európskym parlamentom bez ohľadu na počet signatárov. Na výbore pre životné prostredie prebiehalo akurát hlasovanie, čo bolo taktiež zaujímavá skúsenosť. V deň mojej návštevy boli na prehliadke inštitúcií v Bruseli aj študenti/ky ZŠ zo Spišskej Novej Vsi, s ktorými sa pán europoslanec stretol a porozprával o dôležitosti zapojenia mladých ľudí do verejného diania - ako príklad uviedol študentské klimatické protesty, ktoré podľa jeho slov významne ovplyvnili vznik a podobu Európskej zelenej dohody. Návšteva bola celkovo veľmi príjemná, pán europoslanec aj jeho asistentky boli pripravení odpovedať na všetky moje otázky a pomohli mi vytvoriť si lepšiu predstavu o tom, ako politiky EÚ vznikajú. Po programe v europarlamente som sa stretla s ľuďmi z Európskeho dobrovoľníckeho centra, vďaka ktorým som sa dozvedela o možnostiach dobrovoľníčenia v zahraničí."

Pozrite si aj video z Katkinej návštevy Európskeho parlamentu.