Máme tu čas podávania daňových priznaní a poukázania 2, resp. 3% dane. Máme pre vás online nástroj, v ktorom ľahko vyplníte Potvrdenie o vykonávaní dobrovoľníckej činnosti.

Ešte v roku 2023 sme pre vás vytvorili online nástroj, ktorý ponúka získanie Potvrdenia o vykonávaní dobrovoľníckej činnosti a zručností získaných z dobrovoľníctva

Potvrdenie vypĺňa v online nástroji dobrovoľník/-čka a organizácia, pre ktorú vykonával/a dobrovoľnícku činnosť. Môže slúžiť na asignáciu 3% z dane ako príloha k daňovému priznaniu či vyhláseniu. 

Potvrdenie sa môže použiť ako referencia či potvrdenie o získaných zručnostiach pred vstupom do zamestnania alebo priložiť k prihláške na školu či na miesto, kde sa takéto potvrdenie vyžaduje. Potvrdenie teda okrem základných informácií o dobrovoľníkovi/dobrovoľníčke a vykonávaní dobrovoľníckej činnosti umožňuje aj opis hodnotenia dobrovoľníckej činnosti a opis získaných zručností počas dobrovoľníctva. Dotazník overí koordinátor/-ka dobrovoľníkov/-čok v organizácii, kde činnosť vykonávali. 

Ako to funguje?

  • Ak ste zástupca neziskovej organizácie, musíte si najprv vytvoriť konto vašej organizácie. Kliknite na potvrdenie.dobrovolnickecentra.sk/registracia a zaregistrujete sa. Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií overí, že či vaša organizácia pracuje s dobrovoľníkmi a následne schváli vašu organizáciu.
  • Do svojho konta sa prihlásite cez potvrdenie.dobrovolnickecentra.sk/login, vyplníte formulár spolu s dobrovoľníkom/dobrovoľníčkou a odošlete.
  • Následne Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií schváli do 7 pracovných dní dané Potvrdenie.

Viac info nájdete TU.