Ako motivovať mladých dobrovoľníkov a udržať ich v našej organizácii? Pomôže nová stratégia

Mnohé organizácie pracujú na pravidelnej či dokonca intenzívnej báze s mladými dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami, ktorých prínos sa pre ne stal mimoriadne dôležitý. Pre úspešné zapájanie najmä mladej generácie dobrovoľníkov/-čok je kľúčová ich dlhodobá motivácia a rozpoznanie potrieb či záujmov, ktoré mladých ľudí k aktívnemu dobrovoľníctvu vo veľkej miere privádzajú.

Pre všetky organizácie pracujúce s mládežou a mladými dobrovoľníkmi/-čkami pripravila Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií prispôsobenú podobu celosvetovo rozvinutej stratégie Service learning, ktorej benefity a overené metódy ušila na mieru práve organizáciám a pracovníkom a pracovníčkam s mládežou.

Service learning prináša nový odlišný spôsob práce s mladými dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami, ktorý sa priamo zameriava na ich potreby a rozvoj. Dôvodom, pre ktorý sa mladí ľudia rozhodnú zapojiť do dobrovoľníctva, je príležitosť naučiť sa niečo nové, skvalitniť a zlepšiť svoje zručnosti a rozvinúť kompetencie, ktoré využijú v ďalšom osobnom a pracovnom živote. 

Service learning je stratégia práce s dobrovoľníkmi/-čkami, ktorá sústreďuje pozornosť práve na rozvoj mladej osobnosti, posilnenie tak motivácie mladých ľudí a ich dlhodobé zotrvanie v organizácii.

Pre organizácie a pracovníkov/-čky s mládežou Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií aktuálne otvára tréningový program Service learning, ktorý prispôsobila do online podoby a je tak plne dostupný pre záujemcov z celého Slovenska. Počet miest v tréningovom programe je obmedzený, aby sa lektorky plnohodnotne venovali každému účastníkovi. 

Prihláška do tréningu

Program poskytne 12,5 hodín spoločných tréningových stretnutí prostredníctvom Zoomu, tréningové materiály, prípravu zadaní v moodli a taktiež osobné konzultácie s pridelenou tútorkou. Spoločne absolvujeme päť online stretnutí, ktoré nás prevedú jednotlivými časťami programu, pričom prebehnú s dostatočným časovým odstupom v priebehu apríla až do začiatku júna pre plnohodnotný priestor na štúdium a úspešné absolvovanie tréningového programu. 

SERVICE LEARNING - pre pracovníkov/-čky s mládežou

Termíny online stretnutí
7. apríl, 21. apríl, 5. máj, 19. máj a 2. jún 2021
vždy v čase od 14:00 do 16:30

Cena
Základná cena: 70 € / Cena pre členov PDCO: 35 € / Cena pre držiteľov značky kvality: 63 €

Prihlasovanie
Vyplnením prihlasovacieho formulára najneskôr do 2. apríla 2021. Po odoslaní formulára vás budeme kontaktovať.

V prípade otázok bližšie informácie k aktuálnym tréningom poskytne Dominika Hradiská na maili Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo tel. čísle 0907 125 177.
 

pdco logoiuventa  logo minedu

 

Posledné články

Jun 2021Novinky

Originálne materiály do ruky: Získajte užitočné publikácie v oblasti dobrovoľníctva zadarmo

Čítať
May 2021Novinky

Štartuje druhý ročník národného oceňovania Angažovaná škola. Výzvu na prihlasovanie vyhlásil minister školstva Branislav Gröhling

Čítať
May 2021Novinky

Chcete plniť úlohu lokálneho dobrovoľníckeho centra? Prihláste sa na bezplatné workshopy

Čítať