Medzinárodné partnerstvá nám prinášajú možnosti tvoriť nástroje, ktoré pomáhajú rozvíjať dobrovoľníctvo na Slovensku. Jeden úspešný medzinárodný projekt pod názvom Levol app sme úspešne ukončili začiatkom roka, ale čerpať z jeho výsledkov budú môcť koordinátori a koordinátorky dobrovoľníkov/čok ešte dlho.

Na vzdelávaciu platformu evzdelavanie.dobrovolnickecentra.sk sme preniesli vzdelávací nástroj, ktorý zozbieral informácie o jednotlivých krokoch manažmentu dobrovoľníctva v organizácii a ponúka ich v atraktívnom prostredí so zapojením interaktívnych prvkov.

Nástroj tvorí akúsi elektronickú knihu, ktorá obsahuje aj možnosť veriť si získané vedomosti v krátkych kvízoch. Je vhodný pre absolventov/ky tréningov manažmentu dobrovoľníkov/čok, ktorí/é sa chcú hlbšie ponoriť do niektorých tém manažmentu alebo si pripomenúť obsah vzdelávania.

Tento vzdelávací nástroj môže byť teda doplnkom iného vzdelávania, prípadne je možné získať k nemu prístup aj samostatne, avšak bez možnosti získať certifikát. Je prístupný zdarma, prihlasovacie údaje je možné si vyžiadať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Vzdelávaciu platformu plánujeme postupne vylepšovať a rozširovať na základe potrieb organizácií aj spätnej väzby získanej od jej užívateľov. 

Vzdelávacia platforma existuje vďaka podpore programu Erasmus.