Posledným októbrovým dňom končí realizácia projektu ImproVal (Improving validation in voluntary sector), vďaka ktorému sme sa s našimi projektovými partnermi venovali validácii v dobrovoľníctve v rámci EÚ počas 26 mesiacov trvania projektu podporeného v rámci programu Erasmus+.

Realizácia projektu priniesla veľa zaujímavých informácií, inšpirácií, stretnutí doma aj za hranicami Slovenska. Zrealizovali sme prieskumy, webináre, množstvo diskusií, vytvorili publikácie, videá. Aj touto cestou sa chceme poďakovať všetkým, ktorí nám pomohli preskúmať validáciu z blízka. Dovoľujeme si konštatovať, že u nás nie je táto téma  "v plienkach", ale pomyselnú dospelosť tiež nedosiahla. Dá sa povedať, že je vo vývoji a aj zistenia počas realizácie projektu nás ubezpečili v tom, že sa tejto téme ako platforma neprestaneme venovať. Lebo uznávanie kompetencií získaných prostredníctvom dobrovoľníctva považujeme za veľmi dôležitú súčasť manažmentu dobrovoľníkov a dobrovoľníčok.

Výstupy projektu si môžete prečítať v anglickom aj slovenskom jazyku na našej stránke v časti venovanej projektu ImproVal.

Tiež môžete navštíviť stránku projektu www.improval.eu.

Pokiaľ máte chuť vedieť ešte viac, kontaktujte nás.

 

 

Koordinátorka projektu v PDCO: Ida Adolfová, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., +421 918 326 416

 

ImproVal Logo FINAL Logo  LA logo Erasmus