Do Týždňa dobrovoľníctva sa na Slovensku zapojilo od 16. do 22. septembra 6846 ľudí.  Dobrovoľnícky program pripravilo pre širokú verejnosť viac ako 400 organizácií a spolu dobrovoľníci nezištne odpracovali neuveriteľných 14 513 dobrovoľníckych hodín. Piaty ročník Týždňa dobrovoľníctva tak prepísal doterajší rekord v počte zapojených ľudí do dobrovoľníckych aktivít.

Dobrovoľníci a dobrovoľníčky, ktorí sa počas Týždňa dobrovoľníctva zapojili do aktivít opäť dokázali, že na Slovensku sa dejú dobré skutky. Organizáciám pomohli so skrášlením okolia, maľovaním plotov, upratovaním materských a nízkoprahových centier, zobrali seniorov aj ľudí s mentálnym postihnutím na prechádzku a kávu. Vyzbierali odpadky, vyrábali darčeky pre deti z detských domovov  a pomohli s výrobou dekoratívnych sviečok v chránenej dielni. „Týždeň dobrovoľníctva nastavuje každoročne zrkadlo spoločnosti. Tej súčasnej nie je jedno v akom prostredí žije, ľudia radi pomáhajú a venujú svoj čas znevýhodneným,“ konštatuje Gabriela Podmaková z Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií.

V rámci Týždňa dobrovoľníctva pripravili organizácie aj množstvo sprievodných podujatí. Ľudia sa mohli zúčastniť Dní otvorených dverí, počas ktorých organizácie prezentovali svoje aktivity na ktoré potrebujú dobrovoľnícku pomoc. Nechýbali ani nábory dobrovoľníkov do dobrovoľníckych programov a Zoznamka s dobrovoľníctvom, na ktorej sa študenti a budúci dobrovoľníci dozvedeli čo je dobrovoľníctvo, aké práva a povinnosti majú či kde ich ako dobrovoľníkov momentálne potrebujú. Vyvrcholením Týždňa dobrovoľníctva bol Trh dobrovoľníctva v Starej tržnici v Bratislave, na ktorom sa predstavilo 30 neziskových organizácií. Návštevníci sa mohli priamo na mieste opýtať zástupcov občianskych a neziskových organizácií na aké aktivity a ako často potrebujú dobrovoľnícku pomoc.  Trh dobrovoľníckych príležitostí navštívilo približne 1.500 ľudí.

Kontakt:

Koordinátorka kampane: Gabriela Podmaková, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. , +421 918 648 175

Projektová manažérka a PR: Ida Adolfová, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., +421 945 445 995

 

docxTlačová správa TD2019

mp3Podmakova_TyzdenDobrovolnictva.mp3