V dňoch 17.-18. októbra 2019 sa bude v priestoroch Novej Cvernovky v Bratislave konať konferencia Orbis Civitates/ Stupavská konferencia organizácií občianskeho sektora. Odkazuje na stupavskú tradíciu stretnutí zástupcov občianskych organizácii a hnutí, ktorá zásadným spôsobom formovala dianie v mimovládnom sektore.

"Od počiatku v r. 1991 až do r. 2003 a po prestávke opäť v rr. 2006, 2011 a 2013 si účastníci a účastníčky stretnutí vymieňali názory na ciele a úlohy občianskej spoločnosti a spoločne formulovali svoje spoločenské a legislatívne požiadavky voči vláde, samospráve a politikom Slovenska. Od počiatku v r. 1991 až do r. 2003 a po prestávke opäť v rr. 2006, 2011 a 2013 si účastníci a účastníčky stretnutí vymieňali názory na ciele a úlohy občianskej spoločnosti a spoločne formulovali svoje spoločenské a legislatívne požiadavky voči vláde, samospráve a politikom Slovenska. Chceli by sme v tejto jedinečnej tradícii pokračovať – zmena spoločenskej atmosféry vo vzťahu k občianskej spoločnosti, jej organizáciám a ich aktivitám je zrejmá a vyvoláva obavy o udržanie jej budúcej rôznorodosti. Preto považujeme za potrebné vytvárať priestor, kde vieme formulovať svoj postoj k tomuto pohybu a zároveň prísť s požiadavkami a riešeniami pre udržateľnú budúcnosť otvorenej a demokratickej spoločnosti.  Dynamické diskusie zástupcov rôznych oblastí občianskeho sektora poskytnú v rámci panelových diskusii a v pracovných skupinách konštruktívny pohľad na spôsoby, ako posilniť rozvoj občianskej spoločnosti, princípy otvoreného vládnutia a udržateľného rozvoja." uvádzajú v pozvánke Juraj Orlovský a Marcel Dávid Zajac za organizačný tím konferencie.

Informácie o konferencii nájdete na jej webovom sídle: www.orbiscivitates.sk 

Priestory na konferenciu sú limitované, preto sa registrujte čím skôr.

Registrácia je otvorená do 30. septembra 2019. 

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

pdfPozvanka_na_konferenciu_Orbis_Civitates.pdf

pdfProgram_konferencie_Orbis_Civitates.pdf

 

Orbis Civitates