Do Týždňa dobrovoľníctva sa od 16. do 22. septembra zapojilo 6129 ľudí, čo je najvyšší počet, odkedy sa podujatie plné dobrých skutkov na Slovensku organizuje. Dobrovoľnícky program pripravilo pre širokú verejnosť viac ako 300 organizácií a spolu dobrovoľníci nezištne odpracovali neuveriteľných 14182,5 dobrovoľníckych hodín.

Dobrovoľníci a dobrovoľníčky tak pridali dôkaz, že aj na Slovensku sa dejú dobré skutky. Pomáhali so skrášľovaním ich okolia, maľovaním plotov, zobrali seniorov odkázaných na pomoc druhým na prechádzku a učili ich robiť s počítačmi, revitalizovali sa detské ihriská. Pre deti pripravili hry a tvorivé dielne. Dobrovoľníci zbierali odpadky, zorganizovali zbierku detských kníh, vyrábali darčeky pre deti z detských domov či pomáhali s výrobou dekoratívnych sviečok v chránených dielňach.

Tohtoročný Týždeň dobrovoľníctva dopadol nad naše očakávania. Sme veľmi radi, že na Slovensku je toľko ľudí, ktorí neváhajú a vo svojom voľnom čase radi pomôžu druhým a nie je im ich okolie ľahostajné,“ hovorí Gabriela Podmaková z Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií.

Súčasťou Týždňa dobrovoľníctva bolo mnoho sprievodných podujatí. Organizácie pripravili pre verejnosť Dni otvorených dverí, počas ktorých im predstavili svoju činnosť a dobrovoľnícke príležitosti. Konali sa aj nábory dobrovoľníkov do rôznych dobrovoľníckych programov, Zoznamky s dobrovoľníctvom, na ktorej sa študenti a návštevníci dozvedeli čo je to vlastne dobrovoľníctvo, aké práva a povinnosti má dobrovoľník a aké dobrovoľnícke príležitosti sú v danom kraji.  Súčasťou bol aj Trh dobrovoľníctva v Starej tržnici v Bratislave, na ktorom sa predstavilo 30 neziskových organizácií so svojimi dobrovoľníckymi ponukami. Návštevníci sa mohli priamo na mieste porozprávať so zástupcami občianskych združení a neziskových organizácií a nájsť tak pre seba vhodnú dobrovoľnícku aktivitu.

Organizátorom Týždňa dobrovoľníctva 2018 je Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií.

Kampaň dotáciou podporilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu v rámci aktivity "Programy pre mládež 2014-2020, ktorý administruje Iuventa - Slovenský inštitút mládeže

Reklamnú a marketingovú kampaň pre nás vytvorili v Triad Advertising.

Ďakujeme!

www.tyzdendobrovolnictva.sk     www.dobrovolnickecentra.sk

BDC 002 336x212 v01after