V termíne 18.- 22. februára 2019 sa bude konať tretie medzinárodné stretnutie organizácií, ktoré spolupracujú na tvorbe novej online aplikácie Levol-App v Porte.

Táto aplikácia uľahčí koordinátorom dobrovoľníkov tvorbu alebo vylepšenie svojich dobrovoľníckych programov z pohodlia domova alebo z kancelárie.

Cieľom medzinárodného stretnutia je realizácia 5-dňového školenia pre mentorov a mentorky, ktoré budú následne konzultovať dobrovoľnícke programy koordinátorov dobrovoľníkov cez online aplikáciu Levol-App. „Aplikácia môže pomôcť verejným a  mimovládnym organizáciám pri zlepšovaní kompetencií a profesionálnych zručností svojich koordinátorov dobrovoľníkov a angažovanosti svojich dobrovoľníkov ako aktívnych občanov,“ hovorí Alžbeta Brozmannová Gregorová, prezidentka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií.

Kontakt:

Alžbeta Brozmanová Gregorová
Prezidentka PDCO
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

0907 130 817

http://www.dobrovolnickecentra.sk/sk/projekty/levol-app
https://www.levol-app.eu/
https://www.facebook.com/levolapp/

Levol- app je 28-mesačný projekt strategickej spolupráce financovaný z programu Erazmus +. Organizácie z 5 európskych krajín na ňom spolupracujú v rámci medzinárodného projektu na rozvoji nových nástrojov v manažmente dobrovoľníctva a vzdelávaní koordinátorov a koordinátoriek dobrovoľníckych programov. Jeho cieľom je rozvoj programov zameraných na vzdelávanie organizácií pracujúcich s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami. Projekt je koordinovaný organizáciou Pista Mágica – Associação (Portugalsko) s podporou Neo Sapiens (Španielsko), Associazione di Promozione Sociale Futuro Digitale (Taliansko), Platformou dobrovoľníckych centier a organizacií (PDCO) (Slovensko) a Birmingham voluntary Service Council (BVSC) (Anglicko).

LA logo ErasmusLA logo Erasmus