Ako motivovať mladých dobrovoľníkov a udržať ich v našej organizácii? Pomôže nová stratégia

Mnohé organizácie pracujú na pravidelnej či dokonca intenzívnej báze s mladými dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami, ktorých prínos sa pre ne stal mimoriadne dôležitý. Pre úspešné zapájanie najmä mladej generácie dobrovoľníkov/-čok je kľúčová ich dlhodobá motivácia a rozpoznanie potrieb či záujmov, ktoré mladých ľudí k aktívnemu dobrovoľníctvu vo veľkej miere privádzajú.

Pre všetky organizácie pracujúce s mládežou a mladými dobrovoľníkmi/-čkami pripravila Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií prispôsobenú podobu celosvetovo rozvinutej stratégie Service learning, ktorej benefity a overené metódy ušila na mieru práve organizáciám a pracovníkom a pracovníčkam s mládežou.

Service learning prináša nový odlišný spôsob práce s mladými dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami, ktorý sa priamo zameriava na ich potreby a rozvoj. Dôvodom, pre ktorý sa mladí ľudia rozhodnú zapojiť do dobrovoľníctva, je príležitosť naučiť sa niečo nové, skvalitniť a zlepšiť svoje zručnosti a rozvinúť kompetencie, ktoré využijú v ďalšom osobnom a pracovnom živote. 

Service learning je stratégia práce s dobrovoľníkmi/-čkami, ktorá sústreďuje pozornosť práve na rozvoj mladej osobnosti, posilnenie tak motivácie mladých ľudí a ich dlhodobé zotrvanie v organizácii.

Pre organizácie a pracovníkov/-čky s mládežou Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií aktuálne otvára tréningový program Service learning, ktorý prispôsobila do online podoby a je tak plne dostupný pre záujemcov z celého Slovenska. Počet miest v tréningovom programe je obmedzený, aby sa lektorky plnohodnotne venovali každému účastníkovi. 

Prihláška do tréningu

Program poskytne 12,5 hodín spoločných tréningových stretnutí prostredníctvom Zoomu, tréningové materiály, prípravu zadaní v moodli a taktiež osobné konzultácie s pridelenou tútorkou. Spoločne absolvujeme päť online stretnutí, ktoré nás prevedú jednotlivými časťami programu, pričom prebehnú s dostatočným časovým odstupom v priebehu apríla až do začiatku júna pre plnohodnotný priestor na štúdium a úspešné absolvovanie tréningového programu. 

SERVICE LEARNING - pre pracovníkov/-čky s mládežou

Termíny online stretnutí
7. apríl, 21. apríl, 5. máj, 19. máj a 2. jún 2021
vždy v čase od 14:00 do 16:30

Cena
Základná cena: 70 € / Cena pre členov PDCO: 35 € / Cena pre držiteľov značky kvality: 63 €

Prihlasovanie
Vyplnením prihlasovacieho formulára najneskôr do 2. apríla 2021. Po odoslaní formulára vás budeme kontaktovať.

V prípade otázok bližšie informácie k aktuálnym tréningom poskytne Dominika Hradiská na maili This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. alebo tel. čísle 0907 125 177.
 

pdco logoiuventa  logo minedu

 

Latest articles

Oct 2021Novinky

Srdce na dlani - hľadáme výnimočné príbehy solidarity a ľudskosti

Vyše dvadsaťročná tradícia oceňovania výnimočných dobrovoľníckych skutkov a projektov prebehne aj tento rok vo všetkých krajoch Slovenska a taktiež na národnej úrovni. Nominácie na ocenenie je možné zasielať do 8. novembra 2021. 

Čítať
Sep 2021Novinky

13. ročník Týždňa dobrovoľníctva

13. ročník národnej kampane Týždeň dobrovoľníctva sa konal od 16. do 22. septembra 2021. Takmer 200 organizácií aj tento rok otvorili množstvo jednorazových dobrovoľníckych príležitostí, vďaka ktorým si mohol ktokoľvek na Slovensku vyskúšať, aké je to byť dobrovoľníkom. Do Týždňa dobrovoľníctva 2021 sa zapojilo celkovo 2280 ľudí.

Čítať
Sep 2021Novinky

Veronika Kosková je novou posilou tímu PDCO

V septembri sa náš tím rozšíril o ďalšiu šikovnú kolegyňu. Veronika Kosková bude mať na starosti koordináciu vzdelávacích aktivít a tréningov.

Čítať