Ak potrebujete zlepšiť alebo vytvoriť kvalitný dobrovoľnícky program máme pre Vás riešenie. Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií spolupracuje na vývoji aplikácie, vďaka ktorej si program vytvoríte online a z pohodlia Vášho domova.

Všetko, čo musíte urobiť je zaregistrovať sa! Tvorba manuálu následne prebieha ako každé iné online vzdelávanie - môžete si preštudovať priložené materiály, prehliadať videá, zoznámiť sa s príkladmi priamo z praxe. Na záver každej kapitoly je pre Vás pripravený krátky test a priestor, v ktorom si už Vy sami vytvárate časti Vášho dobrovoľníckeho programu. Dobrovoľnícky program, ktorý vytvoríte, s Vami bude následne konzultovať Vám pridelený mentor. Po konzultácií budete mať možnosť program implementovať do svojich organizácií.

Online vzdelávanie je odborné vzdelávanie a je určené na prípravu a rozvoj dobrovoľníckych programov pre neziskové organizácie, občianske združenie, nadácie a ďalšie subjekty, ktoré pri svojej práci potrebujú pomoc dobrovoľníkov a dobrovoľníčok. Cieľovou skupinou sú práve koordinátori  a koordinátorky - dobrovoľní alebo zamestnanci.

Čo všetko na Vás čaká v jednotlivých lekciách:

 • Úvod do online vzdelávania, obsah a spôsob použitia aplikácie
 • Príprava a plánovanie dobrovoľníckeho programu
 • Organizácia dobrovoľníckeho programu
 • Navrhovanie dobrovoľníckych pozícií
 • Nábor tých správnych dobrovoľníkov a dobrovoľníčok
 • Priradenie pozície k dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam
 • Zaškolenie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok
 • Dobrovoľníctvo pre maximálny výkon
 • Meranie efektívnosti dobrovoľníckeho programu
 • Uznanie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok
 • Nadnárodnosť v programe dobrovoľníckeho riadenia

 online vzdelavanie pozvanka levol app page 002online vzdelavanie pozvanka levol app page 002

Minimálny a maximálny počet účastníkov: 20- 30 osôb. Svoju účasť potvrdíte prihlásením sa prostredníctvom online formulára. Termín prihlásenia je do 31.3.2019.

Online vzdelávanie je ZDARMA

Podmienkou účasti na online testovaní je spolupráca na celom procese testovania (online vzdelávanie, konzultácie s mentorom, spätná väzba k on-line vzdelávaniu, implementácia programu do organizácie na základe vopred dohodnutých termínov a evaluácia).

Online vzdelávanie a konzultácie s mentorom : marec – jún 2019

Implementácia Vašich dobrovoľníckych programov: máj – september 2019

Evaluácia: august- september 2019

Tešíme sa na Vašu účasť!

 

V prípade otázok nám píšte na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  alebo volajte 0918 648 175.

 

Tím PDCO

Levol App je 28 - mesačný projekt strategickej spolupráce financovaný z programu Erazmus Plus. Organizácie z 5 európskych krajín na ňom spolupracujú v rámci medzinárodného projektu na rozvoji nových nástrojov v manažmente dobrovoľníctva a vzdelávaní koordinátorov a koordinátoriek dobrovoľníckych programov. Jeho cieľom je rozvoj programov zameraných na vzdelávanie organizácií pracujúcich s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami. Projekt je koordinovaný organizáciou Pista Mágica – Associação (Portugalsko) s podporou Neo Sapiens (Španielsko), Associazione di Promozione Sociale Futuro Digitale (Taliansko), Platformou dobrovoľníckych centier a organizacií (PDCO) (Slovensko) a Birmingham voluntary Service Council (BVSC) (Anglicko).

Levol appLevol app