Som zodpovedný: Ako sa stať dobrovoľníkom na celoplošnom testovaní

31. októbra a 1. novembra prebehne prvé celoplošné testovanie na celom Slovensku, pomôcť môžete aj vy.

Vláda Slovenskej republiky na základe odporúčania Ústredného krízového štábu rozhodla o uskutočnení celoplošného testovania v súvislosti s pandémiou koronavírusu, ktoré prebehne v dvoch fázach na celom Slovensku v sobotu 31. októbra a nedeľu 1. novembra a následne opätovne v oba víkendové dni 7. a 8. novembra.

S úspešným uskutočnením celonárodnej operácie potrebujú najmä miestne samosprávy nevyhnutnú pomoc dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ktoré sa môžu do testovania zapojiť ako organizačná výpomoc.

Dobrovoľníci budú na základe pokynov veliteľa odberného miesta poskytovať organizačnú výpomoc na odberných miestach, budú asistovať s prispôsobením priestorov, usmerňovať ľudí, podporovať odberný tím a administratívnych pracovníkov.

Predpokladaný príchod na miesto vykonávania dobrovoľníckej činnosti je o 6:00, následné testovanie začína od 7:00 a končí o 22:00. Výhodou je, ak sa dobrovoľník v daný deň môže zúčastniť celého priebehu testovania, no nie je to podmienkou. Pred samotným otvorením testovania bude každý dobrovoľník a dobrovoľníčka otestovaný antigénovým testom na Covid-19.

Registrujte sa ako dobrovoľník/čka

Registrovať sa ako dobrovoľník môžete priamo na oficiálnej stránke náboru pomocníkov celoplošného testovania Spoločná zodpovednosť, na ktorej vyplníte registračný formulár. Pre nahlásenie sa ako dobrovoľník/dobrovoľníčka vyberte zo zoznamu pracovného zaradenia v rámci pomoci pri testovaní úplne poslednú možnosť (chcem byť dobrovoľník/čka).

Všetky ďalšie informácie k celoplošnému testovaniu nájdete na webe somzodpovedny.sk. Konkrétne informácie pre dobrovoľníkov a odpovede na najčastejšie otázky nájdete priamo na tejto podstránke.

 

Foto: FB Ministerstvo zdravotníctva SR