solidarity corps banner reps 342x272 sk

Práve mladým ľuďom do 30 rokov ponúka Európsky zbor solidarity príležitosť participovať na riešeniach rôznych úloh a situácií v rámci aj mimo Európy, ktoré môžu svojím solidárnym aspektom pomôcť iným alebo širšej spoločnosti, ale zároveň pomáhajú rozvíjať ich osobnostné, sociálne a profesionálne zručnosti, talenty a schopnosti, ktoré môžu ďalej využiť vo svojom osobnom a profesionálnom živote. Uskutočňuje sa tak prostreníctvom hosťovania alebo vysielania domácich alebo zahraničných dobrovoľníkov/-čok.

Dodnes dobre známa Európska dobrovoľnícka služba je dnes už v novom šate a volá sa Európsky zbor solidarity. Aj Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií bude čoskoro jeho súčasťou. Euróspky zbor solidarity sa zameriava na podporu solidarity v európskej spoločnosti, so zameraním na podporu mladých ľudí a organizácií do dostupných a kvalitných činností. 

My v Platforme chceme prostredníctvom kvalitného projektu vytvoriť mladému človeku/mladým ľuďom priestor na to, aby vykonávaním dobrovoľníckej činnosti participovali na riešení rôznych projektom definovaných úloh šitých na mieru nás ako organizácie, komunity a potrieb a talentov dobrovoľníka/-čky. Dobrovoľníci zo Slovenska alebo zo zahraničia tak budú mať čoskoro možnosť aj unás v Platforrme v rámci pripravovaného projektu spolupodieľať sa na chode organizácie a projektom vytýčených úloh.

Ako to funguje?

Na portáli Európskeho zboru solidarity sa môžu zaregistrovať mladí ľudia vo veku 17 až 30 rokov. Akreditované organizácie, ktoré majú prístup k databáze môžu vyzvať zaregistrované osoby vo veku 18 a viac rokov, aby sa zúčastnili na projektoch týkajúcich sa solidarity. Tieto organizácie môžu na portáli zároveň ponúkať príležitosti, na ktoré môžu mladí ľudia priamo reagovať.

Viac informácií o Európskom zbore solidarity a možnostiach ako sa stať jeho súčasťou nájdete aj na stránkach IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Ak chcete viac informácií o možnostiach pre hosťovanie dobrovoľníka/-čky  v rámci Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií, informujte sa u Márii Joklovej na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. / +421 917 848 551.

Screenshot 2018 09 18 10.35.37